اسلو کالر ، دنیای کم رنگ عکاسی

اسلو کالر ، کم رنگ ، عکاسی ، عکس جدید ، تصاویر جدید

تصاویری از کشف ویروس ۵۰۰۰ ساله در جسد مومیایی یخ زده

  • دیدنی
  • 17th ژانویه 2016
  • بازدید
  • 0 دیدگاه

اوتسی يا مرد يخی نام بهترين نمونه باقيمانده موميايي طبيعي قاره اروپاست كه حدود ۳۳۰۰ سال پيش از ميلاد زندگي مي‌كرده و در سپتامبر ۱۹۹۱ در منطقه اوتزال كوهستان آلپ، جايي در حوالي مرز ايتاليا و اتريش پيدا شد.

دانشمندان در کشف حقایق جدید از بقایای مومیایی اوتسی توانستند به اطلاعات زیادی درباره ساختار بدنی انسان های گذشته پی ببرند.
کشف ویروس 5000 ساله در جسد مومیایی یخ زده+ تصاویر
آلبرت روی از آکادمی اروپا در این باره می‌گوید: حقایق نشان می‌دهد که هلیکو باکتر پیلوری در معده مرد یخی پیدا شده است که این باکتری با حضور در معده این فرد از همان آغاز دوره جوانی موجود سبب مقاوم شدن معده‌اش در برابر انواع بیمارِی‌های گوارشی شده است.
این تیم تحقیقاتی با نمونه برداری از معده این مرد یخی متوجه شدند که این باکتری در معده‌اش سبب می‌شود که بافت‌ها مقاوم تر شده و در برابر ویروس‌ها حالت دفاعی به خود بگیرند.
همچنین دانشمندان با گرفتن DAN از دیواره داخلی معده متوجه این امر شدند که محتویات داخلی معده این مرد یخی از ۵ هزار و ۳۰۰ ژنوم هلیکوباکتر پیلوری تشکیل شده است.
کشف ویروس 5000 ساله در جسد مومیایی یخ زده+ تصاویر
افرادی که به این ویروس آلوده‌اند دچار بیماری‌های بالینی مثل گاساتریت ( و زخم معده ) بوده و از مشکلات گوارشی رنج می برند اما اوتسی همچین مشکلی در طول زندگی‌اش نداشته است.
سوالی که دانشمندان را به خود مشغول کرده این است که آیا اوتسی از مشکلات معده رنج می‌برد ، که این مسئله هنوز به صورت یک راز باقی مانده است.
منبع : باشگاه خبرنگاران
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!